close
تبلیغات در اینترنت
سایت ققنوس - 285
loading...
سرویس سایت سایت رزبلاگ بزرگترین سرویس ارائه خدمات سایت نویسی حرفه ای در ایران

سایت ققنوس

فروشگاه محصولات مجازی دانشجویی و دانش اموزی

گزارش کارآموزی گزارش کار آموزی رشته برق صنعتی در اداره برق

دسته بندیکارآموزی
فرمت فایلdocx
حجم فایل942 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

فهرست مطالب

عنوان                                                                                                   صفحه

مقدمه................................................................................................................................... 1

فصل اول : آشنایی با امور برق شهرستان پارس آباد................................................................. 4

فصل دوم : آشنایی با شبکه های توزیع................................................................................... 7

شبکه باز ، شبکه های از دو سو تغذیه ، شبکه های توزیع زمینی و هوایی................................... 8

استاندارد سیستم زمین در شبکه های توزیع........................................................................... 10

استاندارد نصب اتصال زمین ، خاموشی دادن......................................................................... 11

حریم خطوط هوایی شبکه های توزیع................................................................................... 12

سیستم توزیع زمینی............................................................................................................. 15

فصل سوم ......................................................................................................................... 18

گزارش فعالیت های انجام گرفته و یادگیری اطلاعات در این دوره......................................... 18

شبکه ی توزیع ضعیف........................................................................................................ 18

شبکه فشار متوسط.............................................................................................................. 25

تجهیزات کلیدی................................................................................................................. 31

مهار................................................................................................................................... 35

 

 

 

 

 

 

مقدمه: 

در ابتدای صنعت برق نیروگاههای کوچک دیزلی و سوختی پاسخگوی مصرف کنندگان بود، اما در حال حاضر دیگر به علت استفاده روزافزون از صنعت برق و رشد مصرف رفته رفته نیروگاههای دیزلی جای خود را به نیروگاههای بخار (سیکل ترکیبی) و آبی و انرژی هسته ای و غیره می دهند تا جائیکه امروزه تلاش براین است به جهت رعایت مسائل زیست محیطی و پاکیزگی حوزه های کاری استفاده بیشتر از انرژی هسته ای، از انرژی گرمایی زمین هم برای تولید انرژی الکتریکی استفاده شود.

انرژی تولید شده که در بحث برق به صورت ولتاژ مطرح می شود، بسیار پایین است و برای انتقال این انرژی با تلفات کمتر لازم است این ولتاژ افزایش یابد. ولتاژ تولیدی  نیروگاهها معمولا 6/6kv تا 30kv می باشد. این ولتاژ در پستهای نیروگاهی به ولتاژهای انتقال (63،132  ،230 و یا 400  کیلو ولت) تبدیل می شود. بعد از انتقال برای مصرف بایستی این ولتاژها  به مقدار 20kv و 400v کاهش یافته که این عمل توسط ترانسهای کاهنده انجام می گیرد. لذا به منظور تامین انرژی مورد نیاز مصرف کننده ها شبکه توزیع فشار متوسط و ضعیف در بخشهای مختلف صنعتی ، کشاورزی ، مسکونی و عمومی (تجاری) دارای شرایط و خصوصیات معینی می باشد. 

 

این شرایط که در شبکه توزیع می بایستی مورد توجه قرار گیرد عبارتند از:

1-تامین مستمر و پیوسته انرژی الکتریکی موردنیاز مشترکین .

2-جهت تامین انرژی مصرف کننده ها باید وضعیت شبکه به گونه ای باشد تا در موقع خرابی یک قسمت از شبکه در تغذیه مصرف کننده ها وقفه ای حاصل نشود.

3-عیب یابی سریع شرط سومی است که در توزیع می بایست مورد توجه قرار گیرد.

چهارمین شرط، انتخاب شبکه ای است که مناسب ترین و ارزانترین روش توزیع انرژی را در برداشته باشد.                   

یكی از مزیت های مهم انرژی الكتریكی بر سایر ا نرژیها سادگی قابلیت انتقال و توزیع آن برای مسافتهای طولانی می باشد.

تحقق بخشیدن به چنین امری نیاز به وسایلی دارد تا به كمك آنها بتوان انرژی الكتریكی را از یك محل به محلی دیگر انتقال داد و یا در یك حوزه وسیع توزیع نمود بدون اینكه هیچگونه خطری شكبه و عوامل جانبی آنرا تهدید نماید.

روشهای مختلفی را می توان جهت امر فوق اختصاص داد كه دو روش اصلی به شرح زیر می باشد:

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

بازدید : 0 تاریخ : یکشنبه 11 مهر 1395 زمان : نویسنده : محقق دانشگاه نظرات ()

پایان نامه علل و عوامل بی انگیزگی مشمولان در اعزام به خدمت سربازی

دسته بندیروانشناسی
فرمت فایلdocx
حجم فایل86 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

 

فهرست

مقدمه

1

تاریخچه و دورنمای خدمت سربازی

2

فلسفه سربازی و چرایی خدمت سربازی

6

تعریف سربازی در فرهنگ عام

8

بررسی منابع كسب اطلاع مشمولان در خصوص خدمت سربازی

10

بررسی نتایج چند نظرسنجی

12

نگاهی به نظرات موافقان خدمت سربازی و اشكالات آن

14

نگاه تحلیل گرانه به خدمت سربازی و چند پیشنهاد

16

شناخت وضع موجود؛ اشکالات و نواقص

16

تاثیرات و نتایج نامطلوب به بار آمده ناشی از شیوه اجرای کنونی

17

سناریوی اول؛ ایجاد تغییرات ساختاری

19

حالت های مختلف سربازی در دنیا

20

سناریوی دوم: ایجاد تغییرات نسبتا اساسی در قوانین وظیفه عمومی

21

سناریوی سوم؛ بهبودهایی در قانون فعلی

22

بحث هزینه فرصت در خدمت سربازی

23

سربازی تخصصی

26

10 پیشنهاد برای رفع مشكلات دوره خدمت سربازی

28

طرحی برای استفاده بهتر از زمان خدمت سربازی

32

ضمائم

34

منابع و ماخذ

38

 

 

 

مقدمه

          در دوران‌ حاكمیت‌ رضاشاه‌ بود كه‌ خدمت‌ نظام‌ وظیفه‌ در ایران‌ اجباری‌ شد. بی‌رغبتی‌ جوانان‌ برای‌انجام‌ خدمت‌ سربازی‌ آنچنان‌ بود كه‌ از آن‌ تحت‌ عنوان‌ اجباری‌ یاد می‌كردند و به‌ كار بردن‌ همین‌ لفظ‌ نشانی‌ از رویكرد منفی‌ جامعه‌ نسبت‌ به‌ انجام‌ خدمت‌ نظام‌ وظیفه‌ بود. پس‌ از آن‌ با تصویب‌ قانون‌ نظام‌وظیفه‌ عمومی‌ خدمت‌ سربازی‌ برای‌ همه‌ شهروندان‌ ذكور كشور پس‌ از رسیدن‌ به‌ سن‌ هجده‌سالگی‌ به‌ استثنای‌ مواردی‌ كه‌ قانون‌ مشخص‌ كرده‌ اجباری‌ شد.

بیش‌ از هفتاد سال‌ از زمان‌ تصویب‌ این‌ قانون‌ می‌گذرد و به‌ رغم‌ ایجاد تغییراتی‌ مقطعی‌ در این‌ قانون‌ و كم‌ و زیاد شدن‌ دوره‌ خدمت‌ نظام‌ یا احتمال‌ الزام‌ اناث‌ به‌ انجام‌ خدمات‌ اجتماعی‌ به‌ جای‌ خدمت‌ نظام‌، اصل‌ قانون‌ دست‌ نخورده‌ باقی‌ مانده‌ است‌ و كماكان‌ جوانان‌ پس‌ از رسیدن‌ به‌ هجده‌ سالگی‌ باید مدتی‌ را در خدمت‌ نیروهای‌ مسلح‌ باشند.

در اینكه‌ دفاع‌ از خاك‌ و میهن‌ ضروری‌ و از اصول‌ اساسی‌ حفظ‌ كشور است‌ شكی‌ نیست‌ اما نگاهی‌ كوتاه‌ به‌ وضعیت‌ تامین‌ نیروی‌ انسانی‌ برای‌ ارتش‌ و سایر نیروهای‌ مسلح‌ در سطح‌ جهان‌ و حتی‌ منطقه‌ نشان‌ می‌دهد اكثر كشورهای‌ جهان‌ به‌ جای‌ اجباری‌ كردن‌ سربازی‌ به‌ حرفه‌یی‌گری‌ رو آورده‌اند و در واقع‌ سرباز حرفه‌یی‌، كسی‌ كه‌ سربازی‌ را به‌ عنوان‌ حرفه‌ و شغل‌ خود انتخاب‌ كرده‌ به‌ خدمت‌ می‌گیرند.روی‌ آوردن‌ به‌ حرفه‌یی‌گری‌ در نیروهای‌ مسلح‌ و تامین‌ نیروی‌ نظامی‌ حرفه‌یی‌ به‌ جای‌ جوانانی‌ كه‌ مدت‌ كوتاهی‌ را از سر بی‌میلی‌ و به‌ اجبار در خدمت‌ نیروهای‌ مسلح‌ به‌ كار گرفته‌ می‌ شوند مزایایی‌ دارد كه‌ هیچ‌كس‌ نمی‌تواند آن‌ را كتمان‌ كند و البته‌ به‌ ظاهر ستاد فرماندهی‌ نیروهای‌ مسلح‌ هم‌ در صورت‌ تامین‌ بودجه‌ لازم‌ برای‌ حركت‌ در این‌ مسیر چندان‌ به‌ اجرای‌ آن‌ بی‌میل‌ نیست‌.

به‌ كارگیری‌ نیروهای‌ حرفه‌یی‌ در نیروهای‌ مسلح‌ هزینه‌های‌ آموزشی‌ نیروهای‌ جدید را مرتفع‌ می‌كند، نیرویی‌ كارآمد و حرفه‌یی‌ را در خدمت‌ فرماندهان‌ نظامی‌ قرار می‌دهد و به‌ خیل‌ جوانان‌ اجازه‌ می‌دهد فارغ‌ از مانعی‌ به‌ نام‌ خدمت‌ نظام‌ وظیفه‌ برای‌ آینده‌ خود برنامه‌ریزی‌ كنند. این‌ طرح‌ موجب‌ می‌شود برای‌ تعداد قابل‌ توجهی‌ از جوانان‌ كار دایمی‌ با آتیه‌یی‌ مشخص‌ ایجاد شود و كشور به‌ جای‌ در اختیار داشتن‌ خیلی‌ از نیروهای‌ نامتخصص‌ در حیطه‌ زمانی‌ محدودی‌ سربازان‌ حرفه‌یی‌ در اختیار داشته‌ باشد.

اما ورای این مسایل الزام خدمت سربازی حداقل در شرایط حاضر برای كشور ما به جهت تهدیدات مختلف ضروری است. در این بین بهبود شرایط خدمت و بهره وری بیشتر از این زمان كه در بهترین شرایط سنی مشمولان قرار دارد حائز اهمیت فراوان است. برای این مهم شناخت علل و عوامل بی انگیزگی مشمولان در اعزان به خدمت سربازی قطعاً راهگشا خواهد بود.

 


 

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

بازدید : 1 تاریخ : یکشنبه 11 مهر 1395 زمان : نویسنده : محقق دانشگاه نظرات ()

پرسشنامه پایان نامه

دسته بندیمدیریت
فرمت فایلrar
حجم فایل18 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

برای کار پژوهشی پایان نامه نیاز به یک پرسشنامه جامع و کامل و استاندارد وجود دارد که بی شک در صورت اشکال در پرسشنامه، کل پژوهش به مشکل بر میخورد.

در اینجا یک نمونه کامل و استاندارد شده پرسشنامه برای پایان نامه کارشناسی ارشد رشته مدیریت آورده شده که بسیار در تدوین پرسشنامه برای دوستان دانشجو راهگشا خواهد بود. موضوع این پایان نامه شناسایی و استخراج تاثیر ابعاد مختلف مدیریت کیفیت جامع بر توانمندی شرکت در سفارشی سازی انبوه میباشد.ابعاد مختلف مدیریت کیفیت جامع) (TQM و سفارشی سازی انبوه در این پرسشنامه با طرح سوالات متناسب و استاندارد مورد پرسش قرار گرفته است.  امیدوارم با داشتن این نمونه پرسشنامه تکمیل شده و استاندارد، تهیه پرسشنامه برای شما دانشجوی عزیز راحت تر و کم دردسر تر باشد.

به امید موفقیت

 

 

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

بازدید : 0 تاریخ : یکشنبه 11 مهر 1395 زمان : نویسنده : محقق دانشگاه نظرات ()

پروپوزال آماده کارشناسی ارشد مدیریت

دسته بندیمدیریت
فرمت فایلrar
حجم فایل58 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

تنظیم پروپوزال کارشناسی ارشد کاری دقیق و پیچیده است هر چند در ابتدا شاید اینطور به نظر نیاید، اما در واقع طرح مساله تحقیق در پروپوزال و پایان نامه، نحوه طرح فرضیات تحقیق در پروپوزال مدیریت، روش تنظیم سوالات، شیوه چیدمان اهداف تحقیق و غیره همه نیاز به دقت کافی در این زمینه دارد به همین دلیل اساتید بسیار در این مورد سخت گیری به عمل می آورند چون کار پایان نامه باید از ابتدا در روال درست قرار گیرد.

داشتن یک پروپوزال آماده و استاندارد که این مراحل را پشت سر گذاشته و تبدیل به یک پایان نامه موفق شده است بسیار میتواند در راحت تر و سریع تر پشت سر گذاشتن این مرحله راهگشا باشد. زیرا من و بسیاری از دوستان دانشجویم به دلیل در دسترس نبودن یک نمونه کامل پروپوزال آماده، بسیار دچار سختی و زحمت فراوان شدیم و زمان بسیاری را صرف تهیه و در نهایت تایید پروپوزال توسط استاد راهنما نمودیم. امیدوارم شما با داشتن این پروپوزال آماده و استاندارد به راحتی با داشتن یک الگو بتوانید پروپوزال خود را آماده کنید.

به امید موفقیت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

بازدید : 2 تاریخ : یکشنبه 11 مهر 1395 زمان : نویسنده : محقق دانشگاه نظرات ()

پروژه کاشت یونجه

دسته بندیکشاورزی
فرمت فایلdocx
حجم فایل1.301 مگا بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

فهرست مطالب

عنوان                                                                                                             صفحه

فصل اول:یونجه و انواع آن

1-1- مقدمه ................................................................................................................................... 2

1-2-عملیات کاشت یونجه ............................................................................................................. 3

1-2-1 کلیات................................................................................................................................. 3

1-3– مبدا اولیه یونجه..................................................................................................................... 4

1-4 – انواع یونجه ایرانی................................................................................................................. 5

1-4-1 یونجه بغدادی ..................................................................................................................... 5

1-4-2 – یونجه همدانی.................................................................................................................. 5

1-4-3 – یونجه یزدی..................................................................................................................... 5

1-4-4 – یونجه بمی....................................................................................................................... 6

1-5 – خواص گیاهشناسی یونجه..................................................................................................... 6

1-6 – کشت و کار یونجه................................................................................................................ 7

1-7 – ارقام مختلف یونجه در دنیا.................................................................................................... 11

1-7-1– یونجه Argentine........................................................................................................... 11

1-7-2 – یونجه South African................................................................................................... 11

1-7-3 – Provance.................................................................................................................... 11

1-7-4 – یونجه  Buffalo.............................................................................................................. 12

1-7-5 – یونجه Williamsburg.................................................................................................... 12

1-7-6 – یونجه Talent................................................................................................................. 12

1-7-7 – یونجه Turkistan........................................................................................................... 12

1 –7- 8 – یونجه  nemostan.......................................................................................................... 13

1 -7- 9 – یونجه  hardistan........................................................................................................... 13

1-7- 10 – یونجه  Orestan............................................................................................................ 13

1-7- 11 – یونجه  grimm.............................................................................................................. 13

1-7-12 – یونجه  Gossak.............................................................................................................. 13

1-7-13– یونجه Canadian variegated  ......................................................................................... 13

1-7- 14 – یونجه  Ladak............................................................................................................. 13

1-7- 15 – یونجه  Baltic.............................................................................................................. 14

1-7- 16 – یونجه  Hardigan....................................................................................................... 14

1-7- 17 – یونجه Ranger............................................................................................................ 14

1-7-18 – یونجه  Atlantic........................................................................................................... 14

1-7-19 – یونجه  Narragansett................................................................................................. 14

فصل دوم : مراحل کاشت و داشت یونجه

2-1-  طرق کشت یونجه................................................................................................................. 16

2-1-1- کاشت زیر......................................................................................................................... 17

2-1-2- کاشت به صورت خالص ................................................................................................... 18

2-1-3- کاشت مخلوط .................................................................................................................. 18

2-2- کود و مواد غذایی یونجه ........................................................................................................ 21

2-2-1- کود ازته ........................................................................................................................... 22

2-2-2- کودهای فسفره .................................................................................................................. 22

2-2-3- کود پتاسه ......................................................................................................................... 23

2-2-4- کلسیم .............................................................................................................................. 23

فصل سوم : اصول آبیاری و مقایسه ارزش غذایی

3-1- آبیاری .................................................................................................................................. 27

3-2- انتخاب بذر ........................................................................................................................... 29

3-3- استفاده از یونجه .................................................................................................................... 31

3-4- استفاده از چراگاه ................................................................................................................... 33

3-5- مقایسه ارزش علوفه ای اندامهای یونجه ................................................................................... 35

3-6- چگونگی ذخیره ازت در ریشه یونجه ...................................................................................... 36

3-7- مبدا گونه های یونجه ............................................................................................................. 38

3-8- اکو تیپ های مختلف یونجه ................................................................................................... 40

فصل سوم : نتیجه گیری

3-1- نتیجه گیری  ......................................................................................................................... 40

3-1- نتیجه گیری  ......................................................................................................................... 40

 

4-1 منابع فارسی............................................................................................................................. 45

4-2- منابع انگلیسی ....................................................................................................................... 45

 

فهرست اشکال

عنوان                                                                                            صفحه

 

شکل 1-1- مزرعه یونجه ................................................................................................................ 3

شکل 1-2- تصویر گیاه یونجه ......................................................................................................... 4

شکل 2-1- طریقه کاشت ................................................................................................................ 16

شکل 2-2- کمبود غذایی یونجه ....................................................................................................... 24

شکل 3-1- نحوه آبیاری مزرعه ........................................................................................................ 27

شکل 3-1- مقایسه ارزش علوفه ای اندامهای یونجه .......................................................................... 34

 فهرست جداول

عنوان                                                                                            صفحه

 جدول 3-1- اعضای سبز یونجه با درصد تقریبی مواد غذایی ماده خشک ............................................ 35

 

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

بازدید : 0 تاریخ : یکشنبه 11 مهر 1395 زمان : نویسنده : محقق دانشگاه نظرات ()

گزارش کارآموزی رشته مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی در بیمارستان امام خمینی پارس آبادمغان

دسته بندیکارآموزی
فرمت فایلdocx
حجم فایل731 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

فهرست مطالب

بخش اول : مقدمات و تعارف.......................................................................................................................................... 2

بخش2: آشنایی با بیمارستان امام خمینی (ره) پارس آباد مغان.................................................................................. 3

شرح وظایف مدیریت بیمارستان.................................................................................................................................... 4

شرح وطایف کارشناس مسئول حاکمیت بالینی............................................................................................................. 5

معرفی واحد بهبود کیفیت و اعتبار سنجی بینارستان.................................................................................................... 6

رسالت کمیته حاکمیت................................................................................................................................................... 7

تدارکات و انبارهای عمومی بیمارستان........................................................................................................................... 9

شرح وظایف انباردار...................................................................................................................................................... 10

تجهیزات بخش............................................................................................................................................................. 12

آشنایی با واحد امور مالی و بودجه............................................................................................................................... 13

بخش اورژانس............................................................................................................................................................... 15

وظایف بخش اورژانس................................................................................................................................................... 15

مشکلات........................................................................................................................................................................ 16

بخش درمانگاه.............................................................................................................................................................. 17

توضیحات بازدید........................................................................................................................................................... 17

واحد آزمایشگاه............................................................................................................................................................. 18

لیست آزمایشات........................................................................................................................................................... 19

مشکلات و تجارب......................................................................................................................................................... 22

بخش تصویربرداری....................................................................................................................................................... 23

هدف و وظایف بخش.................................................................................................................................................... 25

بخش ماموگرافی............................................................................................................................................................ 26

بخش دیالیز.................................................................................................................................................................. 28

معرفی بخش ICU........................................................................................................................................................ 30

معرفی بخش CCU...................................................................................................................................................... 31

دفتر پرستاری بیمارستان............................................................................................................................................. 33

کارشناس پرستاری....................................................................................................................................................... 35

کارشناس طرح.............................................................................................................................................................. 36

معرفی اتاق عمل بیمارستان......................................................................................................................................... 37

خدمات و وظایف مرکز بخش استریل.......................................................................................................................... 39

موقعیت بخش استریل.................................................................................................................................................. 41

چگونگی گردش ایزار در بخش استریل........................................................................................................................ 42

آشنایی با لندری........................................................................................................................................................... 43

معرفی واحد تغذیه بیمارستان...................................................................................................................................... 45

معرفی واحد تاسیسات بیمارستان................................................................................................................................. 46

واحد لوله کشی ، لوله کشی و فاضلاب........................................................................................................................ 48

معرفی واحد گسترش شبکه بهداشت و درمان شهرستان پارس آباد مغان.................................................................. 49

موارد عدک انطباق....................................................................................................................................................... 50

تحلیل و نتیجه گیری................................................................................................................................................... 51

 

 

 

 

بخش اول: مقدمه و تعاریف

مقدمه

سالهاست که کشورهای سراسر جهان مفهوم کیفیت را به سیستم های بهداشت و درمان خود واردنموده اند؛ زیرا امروزه صرفاً فراهم نمودن و ارائة خدمات بهداشتی  درمانی مد نظر نیست، بلکه دریافت کنندگان خدمات، خواستار دریافت مراقبت های بهداشتی  درمانی باکیفیت هستند. سیر تحول تدوین استانداردها در كشورهای مختلف نشا ن می دهد كه استانداردهای بیمارستانی از شکل صرفاً ساختاری و دستوری، به استانداردهای متکی بر ارتقای مستمر كیفیت و مدیریت جامع كیفیت تغییریافته اند. به عنوان مثال، در ایالات متحدة آمریکا كه سابقة چشمگیری در تدوین استانداردهای بیمارستانی دارد، این تحول از استانداردهای حداقلی آغازشد که ازسوی كالج جراحان آمریکا اعلام شد و ساختار اصلی واحد درمانی را ترسیم می نمود و تا جایگزینی فلسفة ارتقای مستمرکیفیت به جای نگرش سنتی تضمین کیفیت ادامه یافت.

بطور کل، استانداردهای ارزیابی فرایند، پیامد و ساختاری به تدریج جایگزین استانداردهای ارزیابی سنتی صرفاً مبتنی بر داده ها و ساختارهای فیزیکی شده است. البته این تغییر نگرش با برنامه های مدون برای آشنایی مدیران و تصمیم گیرندگان همراه بوده و سال ها به طول انجامیده است تا اجرای برنامه های

مدیریت جامع کیفیت  در دنیا، در دستوركار متولیان نظام سلامت قرارگیرد و از تحمیل این برنامه به صورت دستوری نیز اجتناب گردد.

 

بیمارستان

كمیتة تخصصی سازمان بهداشت جهانی "بیمارستان"  را به عنوان یك بخش جامع ازسازمان پزشكی  اجتماعی تعریف كرده است كه برای جمعیت تحت پوشش خود، خدمات بهداشتی  درمانی كاملی شامل درمان، تشخیص، پیشگیری و سرپایی فراهم می کند.

» بیمارستان «مركزی است برای آموزش كاركنان بهداشتی درمانی و تحقیقات زیستی اجتماعی؛ بنابراین، ازلحاظ عملی» بیمارستان «  مؤسسه ای است كه مراقبت های پرستاری و پزشكی را برای بیماران بستری فراهم می آورد.

سایر فعالیت های بیمارستان شامل توانبخشی به بیماران بستری و سرپایی،پژوهش های اپیدمیولوژی بالینی و تحقیقات سازمانی و اجتماعی است.

 

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

بازدید : 1 تاریخ : یکشنبه 11 مهر 1395 زمان : نویسنده : محقق دانشگاه نظرات ()

مقاله بررسی نظام های بهداشتی و درمانی کشورها ی جهان (سوئیس)

دسته بندیپزشکی
فرمت فایلdocx
حجم فایل331 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

سوئیس

سوئیس (آلمانی: Schweiz، فرانسه: Suisse، ایتالیایی: Svizzera) با نام رسمی کنفدراسیون سوئیس (به لاتین: Confoederatio Helvetica)، کشوری است در اروپای غربی که از شمال با آلمان، از شرق با اتریش و لیختنشتاین، از جنوب با ایتالیا و از غرب با فرانسه همسایه است.

این کشور ۷٫۵ میلیون نفر جمعیت و مساحتی بالغ بر ۴۱٬۲۹۰ کیلومتر مربع دارد. سوئیس کشوری است به صورت جمهوری فدرال و از ۲۶ ایالت تشکیل شده‌است که «کانتون» خوانده می‌شوند.

پایتخت سوئیس شهر برن است و قطب‌های اقتصادی این کشور دو شهر جهانی ژنو و زوریخ هستند. سوئیس یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است و درآمد سرانه در این کشور با ۳۹٬۰۰۰ دلار برای هر نفر از بالاترین‌ها در جهان است.

سوئیس کشوری چندزبانه است و در آن چهار زبان آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی و رومانش به رسمیت شناخته می‌شوند.

سوئیس دارای سابقهٔ طولانی بی‌طرفی در مناسبات جهانی است، به طوری که این کشور از سال ۱۸۱۵ تاکنون وارد هیچ جنگی نشده‌است. این کشور مقر بسیاری از سازمان‌های بین‌المللی چون صلیب سرخ و سازمان تجارت جهانی است. یکی از دو دفتر اروپای سازمان ملل نیز در این کشور و در شهر ژنو قرار دارد.

تاسیس کشور سوئیس در تاریخ ۱ اوت ۱۲۹۱ ذکر می‌شود و این روز در سوئیس تعطیل ملی است.

تاریخ

سلت‌ها اولین ساکنان سوئیس بودند. تیره ای از این قوم که هلوتیا (Helvetia) نام دارند پیش از تسلط رومیان بر سوئیس، در کوهستان‌های ژورا و آلپ ساکن شدند و آنجا را هلوتیا نامیدند. هلوتیا در سال ۵۸ پیش از میلاد به تصرف ژولیوس سزار امپراتور روم درآمد. در قرن پنجم میلادی ژرمن‌ها به این سرزمین وارد و در ساحل غربی رود آر ساکن شدند. ژرمن‌ها و اقوام بورگون (Burgun) و فرانک جامعه‌ای مستقل تشکیل دادند. آنها در سال ۶۳۹ میلادی دولتی را بنیان گذاشتند که بعدها فرانسه نامیده شد. در سدهٔ نهم بین سوابیا (Swabia) و بورگوندی ها (Burgundians) تقسیم و در سال ۱۰۳۳ تحت نظارت امپراتوری مقدس روم وحدت پیدا کردند. حکومت منطقه در قرن سیزدهم بین کنت‌ها و خاندان هابسبورگ) و حکمرانان محلی تقسیم شد. در سال ۱۲۹۱ سه منطقهٔ اوری (سرزمین فعلی سوئیس)و شوایتس (Schweiz) و اولتروالدن (Ulterwalden) اتحادیه‌ای تشکیل دادند که اساس کنفدراسیون سوئیس قرار گرفت.

 سیاست

قانون اساسی سوئیس در ۲۹ مه ۱۸۷۴ تصویب شد و پس از آن اصلاحات زیادی در آن صورت گرفته است. سیستم سیاسی سوئیس مرکب از دموکراسی مستقیم و غیرمستقیم بر مبنای حق حاکمیت مردم و جدایی از قدرت‌ها است. در انتخابات فدرال همهٔ شهروندان بالای ۱۸ سال واجد شرایط رای دادن هستند. مردم سوئیس با فرهنگ سیاسی غنی و پیشرفته و به پشتوانهٔ قانون اساسی و تجربیات گران بهای تاریخی این کشور، در فرایندهای قانون گذاری و اجرایی، به شیوه ای بدیع و فعال مشارکت دارند. بدین گونه که برای تصویب شدن یا نشدن قانون‌های خاص در کشور همه پرسی صورت می‌گیرد. برطبق قانون اساسی اگر دادخواستی حداکثر آرا را کسب کند تصویب خواهد شد.

بررسی سیستم خدمات درمانی کشور سوئیس

در اغلب کشورهای صنعتی دو نوع پوشش بیمه خدمات درمانی‌ ارائه می‌شود.این دو نوع پوشش بیمه پایه و مکمل می‌توانند جداگانه یا به صورت یکپارچه ارائه شوند.در کشور چین هردو پوشش ارائه می‌شود که بسته پوشش پایه دارای محدودیت‌ مخارج پزشکی برای بیمه است و خدمات پایه را پوشش‌ می‌دهد.در سوئیس بیمه‌گران،دو پوشش به صورت یکپارچه یا جداگانه ارائه می‌دهند.بسته مزایای پایه،مراقبت دندان‌پزشکی و چند استثنا را شامل نمی‌شود.در بازار بیمه درمانی سوئیس زمانی‌ که مطلوبیت خرید بیمه پایه از هزینه مزایای بیمه پایه بیشتر باشد،بیمه‌گذار،بیه پایه را ترجیح می‌دهد. روش یکپارچه ارائه بیمه درمان پایه و مکمل نسبت به روش‌ تفکیک شده آن هزینه کمتری دارد؛زیرا در روش تفکیک شده، هزینه‌های اداری اضافی به ازای هرقرارداد بیمه مکمل به مخارج‌ بیمه‌ای اضافه می‌شود.موضوع بااهمیت در مراقبت سلامت، دسترسی همه مردم به بسته مزایای پایه است.که این پوشش‌ پایه مزایای حداقلی برای بیمه‌شدگان فراهم می‌کند.اما افرادی‌ که مایل هستند پوشش بیمه‌ای حداکثر داشته باشند باید قادر به خرید بیمه مکمل باشند.بیمه‌گرها برای پوشش پایه باید حق بیمه یکسانی از بیمه‌شدگان دریافت کنند ولی برای مزایای‌ مکمل می‌توانند حق بیمه متناسب با ریسک هرفرد دریافت کنند. در ایران پوشش بیمه پایه از پوشش بیمه مکمل کاملا جداست و این رویکرد مشکلاتی ایجاد می‌کند.در شرایط کنونی استفاده از تجارب سایر کشورها در این زمینه می‌تواند راهگشا باشد.

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

بازدید : 4 تاریخ : شنبه 10 مهر 1395 زمان : نویسنده : محقق دانشگاه نظرات ()

پاورپوینت اقتصاد بهداشت و تحلیل هزینه ها در بخش بهداشت

دسته بندیپزشکی
فرمت فایلpptx
حجم فایل1.169 مگا بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

اقتصاد:

1- از نظر کینز :

مطالعه روشها و طرق رسیدن به اشتغال کامل

2- از نظر کارل مارس :

مطالعه روشها و طرق رسیدن به جامعه اشتراکی

3-از نظر اسمیت :

مطالعه علل ثروت ملل

4- بطور کلی:

علم تخصیص بهینه منابع کمیاب به منظور تولید کالاها و خدمات مورد نیاز بشر برای مصرف در حال و آینده

بازار market :

مجموعه ای از موسسات و افراد که به منظور خرید و فروش کالاها و خدمات با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند ، بازار سرمایه ، بورس ، کار و...

 

تقاضا demand :

تقاضا مقادیر مختلف از یک کالا که خریدار تمایل دارد و قادر است در قیمتهای مختلف در یک دوره معین خریداری نماید

 

قانون تقاضا :

رابطه معکوس بین قیمت یک کالا و مقدار کالایی که خریداران تمایل دارند و قادرند که در یک دوره معین خریداری نمایند .

 

 

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

بازدید : 0 تاریخ : شنبه 10 مهر 1395 زمان : نویسنده : محقق دانشگاه نظرات ()

مقاله علل عدم تصریح به نامهای اهل بیت در قرآن کریم

دسته بندیفقه و حقوق اسلامی
فرمت فایلdocx
حجم فایل42 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

مقدمه:

از ظاهر آیات و روایات استفاده می شود، که همه چیز در قرآن آمده و خداوند از ذکر مطلبی در آن فروگذار نکرده است چنانکه در قرآن می خوانیم: «وَ نَزَّلْنا عَلَیْکَ الْکِتابَ تِبْیاناً لِکُلِّ شَیْ‏ءٍ»؛ (ما این کتاب را بر تو نازل کردیم که بیانگر همه چیز است). و «ما فَرَّطْنا فِی الْکِتابِ مِنْ شَیْ‏ء»؛ (ما هیچ چیز را در این کتاب، فرو گذار نکردیم) ، در نهج البلاغه نیز آمده است: «وَ فِی القُرآنِ نبأُ ما قَبلِکُم وخَبَرُ ما بَعدِکُم وحُکمُ مَا بَینِکُم»؛ (در کتاب خدا اخبار پیشینیان و خبرهاى آینده و احکام مورد نیاز شما موجود است).

از طریق اهل سنّت نیز از صحابى معروف «ابن مسعود» نقل شده: «ِانَّ فِیه عِلمُ الاَوَّلینَ و الآخِرِین»؛ (در قرآن علم اوّلین و آخرین است).

با این حال، ما احکام جزئی مختلفى را مى‏بینیم که در قرآن نیامده مثلا، تعداد رکعات نماز، اجناس و نصاب زکات، بسیارى از مناسک حج، عدد سعى صفا و مروه و دورهاى طواف و مسائل دیگرى در زمینه حدود و دیات و آداب قضاوت و شرایط معاملات و نام ائمه و...

برخی از اهل سنّت یا وهابیان بدون توجّه به مسائلی که در قرآن نیامده با طرح این مساله که: چرا نام حضرت علی(علیه السلام) در قرآن نیامده؟ سعی دارند از این مساله، بر ردّ ادعای شیعه بر ولایت ایشان استفاده کنند. سعی ما در این مقاله ردّ این ادعاها و شرح و بیانی در اطراف این مسائل می باشد.

 

معرفی جانشینان رسول الله(صلی الله علیه وآله) در قرآن

آنچه در بحث جانشین رسول الله(صلی الله علیه و آله وسلم) مهم است، معرفی او برای مسلمانان است زیرا در جای خود به اثبات رسیده است که این مقام انتصابی است و این چنین فردی باید توسّط خداوند انتخاب شود؛ حال چه اشکال دارد که این معرفی در قرآن با ذکر اوصاف باشد سپس رسول خدا این فرد را با ذکر نام و نشان دادن مصداق به مردم بشناساند.

ما وقتی به قرآن مراجعه می کنیم، می بینیم خداوند به دو طریق افراد را معرفی کرده است، گاهی افراد را به نام معرفی کرده، مانند برخی از پیامبران که در سوره مریم از آنها نام می برد و می گوید: «اذْکُرْ فِی الْکِتابِ إِبْراهیمَ... وَ اذْکُرْ فِی الْکِتابِ مُوسى... وَ اذْکُرْ فِی الْکِتابِ إِسْماعیلَ ... وَ اذْکُرْ فِی الْکِتابِ إِدْریسَ ... » .

بعضی اوقات هم فرد مورد نظر را با اوصاف معرّفی کرده، مانند داستان حضرت سلیمان(علیه السلام)، که می فرماید: «قالَ الَّذی عِنْدَهُ عِلْمٌ مِنَ الْکِتاب...‏»؛ (کسى که دانشى از کتاب (آسمانى) داشت گفت...).

در عرف مردم نیز همین دو روش در مقام معرّفی افراد جاری است و از روش دوم چه بسا بیشتر هم استفاده می کنند.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی(دام ظله) می فرمایند: « چه بسا معرفی از طریق ذکر فضائل و خصوصیات، راه بهتری برای معرفی افراد باشد زیرا اسم افراد اختصاصی نیست و احتمال سوء استفاده از آن توسط دیگران می باشد کما اینکه در مورد حضرت مهدی (عج) برخی سوء استفاده کرده و نام فرزندان خود را مهدی یا محمد می گذاشتند، «على» هم فقط نام حضرت امیرالمؤمنین(علیه السلام) نبوده، همان‏گونه که «ابوطالب» تنها کنیه پدر بزرگوارش نبوده است، بلکه نام و کنیه افراد متعدّدى در میان عرب «على» و «ابوطالب» بوده، بنابراین اگر نام «على» صریحاً در قرآن ذکر مى ‏شد، شاید افرادی آن را بر «على» دیگرى تطبیق مى‏ کردند» یا لااقل چنین احتمالی در اینصورت می رود و حال آنکه در روش دیگر چنین احتمالی نمی رود بدین جهت بهتر همان‏ است که با ارائه ویژگى‏ ها و صفات ممتاز و منحصر به فرد حضرت امیرالمؤمنین(علیه السلام) به معرّفى او پرداخته شود، تا قابل تطبیق بر هیچ کس، جز وجود مقدّس آن حضرت نباشد.

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

بازدید : 2 تاریخ : شنبه 10 مهر 1395 زمان : نویسنده : محقق دانشگاه نظرات ()

دانلود پاورپوینت آشنایی با استیون هال

دسته بندیمعماری
فرمت فایلpptx
حجم فایل13.085 مگا بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

دانلود پاورپوینت آشنایی با استیون هال

این پاورپوینت در 98 اسلاید تهیه شده. خلاصه ای از اسلایدها بصورت تصویری در لینک زیر ارائه شده است. به همراه این پاورپوینت دو فایل پاورپوینتی و یک فایل پی دی افی دیگر نیز آمده است.

حجم فایل: 12.7 MB

لینک خلاصه فایل:
http://s3.picofile.com/file/8218078584/kholase_Steven_Holl.rar.html

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

بازدید : 0 تاریخ : شنبه 10 مهر 1395 زمان : نویسنده : محقق دانشگاه نظرات ()
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز

آمار سایت
 • کل مطالب : 2948
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 0
 • آی پی دیروز : 2
 • بازدید امروز : 2
 • باردید دیروز : 4
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 16
 • بازدید ماه : 86
 • بازدید سال : 5,640
 • بازدید کلی : 8,617
 • مطالب